Koupil jsem letenky do Japonska - přílet Osaka,odlet Tokio,jen 8 dní......hrubý plán je ihned přesun do Kyota - nebo se vyplatí vyhradit alespoň jeden den na Osaku? ...z Kyota pak do Tokia - nějaká zajímavost na trase,která stojí za zastávku ? .

Japonsko

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

O Japonsku je naprosto dokonalá stránka Japan Guide. Tam najdeš úplně všechno! Začni třeba tady: https://www.japan-guide.com/e/e2017.html

0 Citovat

Existuje pro Japonsko(Tokio) nejaka (ENG) aplikace na mobil ve stylu naseho IDOS? Neco, kde bych mohl spolehlive planovat trasy a mel tam i filtr pouze pro vlaky JR pass?

0 Citovat

Na Play asi 150...

0 Citovat

A cenu za nejprinosnejsi prispevek roku ziskava.... omg! Sam jsi na to odpovedel-asi 150-> konkretni aplikaci!

0 Citovat

hyperdia.com

0 Citovat

Ok, stahl jsem ji. Vypada jak 5 let stara app, ale tak snad bude spolehlive fungovat.

0 Citovat

Japonské aplikace mají svoje špecifiká. 😉 Jestli se nic nezměnilo, tak je filtr na Railpass placený. Jinak je to extrémně užitečná aplikace.

0 Citovat

hmm ..



dsc08282.jpg

0 Citovat

20 minut sekera? Co se stalo, "human body accident"? Zpoždění jsem zažil jenom jednou při záplavách a zrušení 1x kvůli tajfunu.

0 Citovat


J0x napsal(a):

20 minut sekera? Co se stalo, "human body accident"? Zpoždění jsem zažil jenom jednou při záplavách a zrušení 1x kvůli tajfunu.

?!  No bylo to takové divoké,nejdříve to ukazovalo pouze zpoždění bez časového údaje,pak ten spoj zmizel úplně  a zhruba po čtvrthodině tam naskočilo těch 20 minut,ale ve finále to bylo 30 ..

Sem si připadal jako doma ))

0 Citovat

lma napsal(a):


?!  No bylo to takové divoké,nejdříve to ukazovalo pouze zpoždění bez časového údaje,pak ten spoj zmizel úplně  a zhruba po čtvrthodině tam naskočilo těch 20 minut,ale ve finále to bylo 30 ..

Sem si připadal jako doma ))

Jako doma bych si připadal, kdyby to mělo sekeru aspoň hodinu. 😂

BTW "human body accident" je japonský eufemismus pro sebevraha na kolejích.
0 Citovat

Byla jsem moooc hodná, a tak se mi průvodce Japonsko Rough Guides sešel hned dvakrát. Má 1315 stran a prodávám samozřejmě ten nerozbalený. Původní cena 626 kč, viz faktura. Teď za 400 kč, ideálně předám v Ostravě, případně plus poštovné.  


20190410-164243.jpg
20190410-164155.jpg
20190410-163606.jpg

0 Citovat

ahoj, plánujeme Japonsko v červenci, v Nagoja je zrovna turnaj v sumo, poradí mi někdo, kde koupit vstupenky?

0 Citovat

Dobrý den, 

pojedu do Japonska od 6.5. do 18.5. a přemýšlím na kterou oblast se zaměřit. Nepatřím mezi ty co musí za pár dnů vidět půl Japonska, spíš bych raději pouze jednu část a důkladněji. Co by jste doporučili za oblast vzhledem k počasí v květnu. Moje preference jsou gastronomie, příroda a místní zvyklosti. Možná jenom oblast Kjoto a Tokyo + hory mezi tím. Budu rád za nějaký osobně vyzkoušený tip. Cestuji ve dvou.

Nedávno jsem byl na Okinawě, takže nějakou malou představu o Japonsku už mám...

Díky, Martin.

0 Citovat

Doporučuju Magome-Tsumago trail (až po Nagiso). Popsané je to třeba tady: https://www.nebudvorvan.cz/2019/...agano.html

Já jsem byl v Kamikochi několik dní, ale v červenci. Kolem půlky května to na delší túry nebude, tak by možná stačil 1-denní výlet: https://www.kamikouchi.info/en/g...pring.html

Přespání poblíž Kamikochi bude asi v Matsumoto a tam je pěkný hrad.

Cesty na Fudži budou ještě zavřené, tak by šlo jedině se dívat z dálky, třeba od jezer nebo z nějaké vyhlídky.

0 Citovat

Já doporučuju si půjčit campervan. Mrkni se na https://www.japancampers.com/

Byl jsem takhle s dětma na 10 dní v květnu a bylo to super. Jeli jsme: Nikko, Jigokudani Valley, Nagano, Alpy s výletem na snow corridor, Macumoto, Takajama, Shirakawa, Fuji a poloostrov Izu a zpět do Tokia. 


0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Doporučuju Magome-Tsumago trail (až po Nagiso). Popsané je to třeba tady: https://www.nebudvorvan.cz/2019/...agano.html

Magome-Tsumago je super procházka, taky doporučuju.

Celkově, pokud zvolíš třeba právě oblast mezi Tokiem a Kjótem, tak určitě budeš mít spoustu možností na výběr. Jokohama s procházkou po nábřeží, Kamakura s Buddhou, Nara, oblast jezer na úpatí hory Fudži (např. Kawagučiko), atd. My měli při poslední návštěvě Japonska v plánu i Nikkó kousek na sever od Tokia, ale vzhledem k hlášeným dešťům jsme tam nejeli a vyrazili jinam, ale taky se nám podle dostupných informací líbilo. Pro bližší podrobnosti určitě využij japan-guide.com – což ale asi znáš, když už jsi byl na Okinawě. ;)

0 Citovat

Kawagučiko jsem měl jako základnu pro výstup na Fudži, což bylo vzhledem k blízkosti stanice busu ideální, ale když jsem se chtěl podívat před výstupem na Fudži z dálky přes jezero, nepříjemně mě překvapilo, jak je téměř celý břeh jezera zastavěný. Vyšel jsem raději neplánovaně na horu Tenjo, kde je cestou po 400 m převýšení jeden z nejlepších výhledů z horní stanice Mt. Fuji Panorama Ropeway. Pozdě odpoledne po ukončení provozu lanovky (jezdí asi do 17 h.) tam nikdo nebyl. Cesta je příjemná nejdřív přes park a pak lesem (dalo by se pokračovat dál po hřebínku). Další info o vyhlídkách je třeba tady: https://www.nickkembel.com/best-...f-mt-fuji/

0 Citovat

Doporučili byste půlku května pro návštěvu Japonska? Chtěl jsem původně začátek a využít české svátky, ale po zjištění co je to Golden Week, jsem to přehodnotil :-) Nyní přemýšlím o odletu kolem 14.5. května s pobytem na cca 10 dní. 


Šlo by o první návštěvu. Kombinace města, památky, příroda. Z ostrovů pravděpodobně pouze Honšú - Tokyo, Kyoto, Osaka, možná Hirošima a okolí těchto měst. Detailní program ještě nemám.


Zatím řeším termín. Už bude po sakurách, golden weeku a co se týče počasí snad ještě stále v pohodě. Deště snad začínají až v červnu. Jako jiný vhodný termín mi vycházelo ještě konec září/ začátek října, ale tam už mám jiný plán. 

0 Citovat

toncek napsal(a):

Doporučili byste půlku května pro návštěvu Japonska? Chtěl jsem původně začátek a využít české svátky, ale po zjištění co je to Golden Week, jsem to přehodnotil :-) Nyní přemýšlím o odletu kolem 14.5. května s pobytem na cca 10 dní. 


Šlo by o první návštěvu. Kombinace města, památky, příroda. Z ostrovů pravděpodobně pouze Honšú - Tokyo, Kyoto, Osaka, možná Hirošima a okolí těchto měst. Detailní program ještě nemám....


Ahoj, my sme boli presne v tom termíne aj ten istý itinerár a určite odporúčam 👍

Počas dvoch týždňov nám pršalo a bolo trocha chladnejšie iba jeden deň v Tokiu, inak každý deň letné počasie približne 25 stupňov.

0 Citovat

na kolik vás to tak cca na ty dva týdny vyšlo?

0 Citovat

Tomáš napsal(a):

na kolik vás to tak cca na ty dva týdny vyšlo?

Ahoj,

Bolo to v roku 2016.
My necestujeme úplne lowcost, určite sa dá lacnejšie... Noc nás priemerne vyšla na 80e, vždy s vlastnou kúpeľňou (ale s tým že jedna z nich bola v ryokane za cca 160e, tak to zvyšuje rozpočet. Ale určite to stálo za to 👍)

Inak sme mali dvojtyzdnovy railpass (to je najväčšia položka v rozpočte, ale oplatil sa nám, keďže sme boli až v Hirosime), stačil nám na väčšinu presunov (okrem regiónu piatich jazier, metra v Kyote a busu v Kamakure).

Priemerne sme za jedlo v reštaurácii dali asi 10e/osoba.

Vstupenky mi nepripadali drahé, išli sme na nejakých lanovkach, do chrámov, na vyhliadku v Yokohame, požičali sme bicykle, nijako sme sa neobmedzovali...

Čo mi pripadalo drahé : káva a alkohol (pivo) v reštauráciách

Myslím že aj so vstupmi, loďou, suvenírmi, pitím, atď to bolo asi 2000e za osobu (bez letenky)

Sorry, nemám konkrétnejšie čísla, neviem nájsť Excel s rozpočtom ktorý zvyčajne robím 😣

0 Citovat

My jsme byli loni v červnu na 14 dní a jeli jsme z Tokya až do Fukoaky. Měli jsme 14 denní JR pass a taky jsme nejeli úplně lowcost. Někdy jsme spali v hostelech ale i ryokanech nebo klášteře v Mt. Koya. Na jídlo jsme chodili do restaurací, bufetů, někdy jen něco v 7/11 nebo nějaký bentobox na nádraží...

Celkově to bylo za dvě osoby cca 120k včetně suvenýrů a letenek.

0 Citovat

nás 12 dní v Japonsku vyšlo na 44 tis. pro jednoho kompletka i s letenkama, a to jsme se nijak neomezovali :) mrkni tady, třeba něco pomůže

https://www.nebudvorvan.cz/2018/...onska.html

0 Citovat

super, díky všem za tipy :)

0